Jakie polskie kosmetyki naturalne warto używać?
Kluczem do znalezienia remedium na wszelkie niedoskonałości skóry jest dopasowanie składników aktywnych polskich kosmetyków naturalnych do potrzeb skóry. Nie jest to proste zadanie, gdyż na rynku nie brakuje marek, które zapewniają o swej skuteczności, czystym składzie. Jak wybrać producenta polskich kosmetyków naturalnych?
Czym powinny wyróżniać się polskie kosmetyki naturalne?
Polskie kosmetyki naturalne przede wszystkim powinny być bezpieczne składem. Warto zwrócić uwagę, czy zawierają w recepturze ekstrakty czysto roślinne, których działanie będzie porównywalne ze sztucznie wytwarzanymi składnikami aktywnymi. Według zapewnień producentów polskich kosmetyków naturalnych mają one właściwości nawilżające, odżywcze, przeciwstarzeniowe, ale także przeciwzapalne i kojące.
W produktach 100% roślinnych nie znajdą się nawet minimalne ilości agresywnych detergentów, silikonów, ftalanów czy substancji ropopochodnych. Porównując zaś procesy wytwórcze ekokosmetyków — wszelkie składniki polskich kosmetyków naturalnych muszą powstać bezpiecznie dla środowiska, a same opakowania w całości nadawać się do recyklingu.
Jakich substancji aktywnych szukać w polskich kosmetykach naturalnych?
Chcąc mieć pewność, że składniki aktywne zawarte w polskich kosmetykach naturalnych będą skuteczne, warto wiedzieć, jaka substancja dominuje w danym ekstrakcie, czy oleju. Przykładem roślin o działaniu nawilżająco-kojącym mogą być: ekstrakt z papai, miechunki, kurkumy, ale także oleje: lniany, słonecznikowy, z pestek winogron, mango czy wyciąg z korzenia rabarbaru.
Przeciwstarzeniowe substancje mają z kolei wyciąg ze śliwki kakadu, a przeciwzapalne to przede wszystkim wody roślinne z webeny, konopi czy też wzmacniającej regenerującym biofermencie z owsa. Pewne receptury, oparte na starannie wyselekcjonowanych składnicach zapewnią wspaniałe efekty. Prawdziwe, polskie kosmetyki naturalne o czystym składzie nie będą zapychać porów, jednocześnie będą skuteczne i łagodne, a nade wszystko ekologiczne.